Rekolekcijos „Viešpatie, išmokyk mus melstis“ (2017)

Rekolekcijos sutapo su „Motinų maldoje“ judėjimo dvejų metų gimtadieniu. Šventėme su Nukryžiuotojo Kristaus kongregacijos sesėmis: vyresniaja sese Aldona ir sese Adėle. Vasario 18 d. į Pilies arsenalo salę rinkosi Motinos iš Rokiškio, Pasvalio, Biržų ir visi norintys išgirsti, ką Viešpats per maldą mums kalba.

Sesės parengė dvi konferencijas, tai buvo mūsų mažosios rekolekcijos tema „Viešpatie, išmokyk mus melstis“ (Lk 11,1). Išgirdome pamokymų apie asmeninę ir užtarimo maldą, kuri mus lydi kasdien. Paliko įspūdį paaiškinimas apie Kryžiaus ženklą, kurį taip dažnai prabėgame net nesusimąstydami. Šiuo ženklu pavedame Dievui visą savo gyvenimą – dėdami ant kaktos pirštus prašome Dievo Tėvo išminties, kad pradedami ir baigdami dieną išmintingai jam tarnautume. Pirštai prie širdies – Dievui Sūnui – kad mylėdami gyventume. Ir pečiai – prašome Šventosios Dvasios jėgos visiems darbams ir išbandymams. Ji mums atsiųsta, kad pagelbėtų ir vadovautų. Pietavome Pilies skliautų restorane, taip pratęsėme bendrystę prie pietų stalo.

Mūsų šventę papuošė giesme grupės „Viena diena“ nariai Gediminas ir Vaida Kvedarai. Po konferencijų išsiskirstydavome į mažesnes grupeles aptarti, ką svarbiausio išgirdome, kaip išgyvename tam tikrus maldos gyvenimo momentus. Taip pat buvo galimybė asmeniškai pasikalbėti su sesėmis. Vakare šventėme Šv. Mišias bažnyčioje. Tai buvo diena pripildyta Dievo meilės ir malonių.

Kitą dieną, sekmadienį, sulaukėme svečio, misionieriaus Lietuvoje, kun. S. Holocher OFM. Po sekmadienio Šv. Mišių vėl rinkomės į Pilies arsenalo salę išgirsti kunigo katechezės. Grigališko choralo grupė pagiedojo šv. Pranciškaus „Saulės giesmę“, kuri buvo sukurta XIII a. ir yra giedama pranciškonų iki šiol. Kun. Severinui tai buvo netikėta, nes jis to nežinodamas, pasiruošė kalbėti apie Dievo kūriniją, kuri išaukštinama šioje giesmėje. Tai mums buvo Dievo ženklas, kad jis yra tarp mūsų. Nuoširdžiai kviečiame prisijungti Mamas, kurios trokšta melstis už savo vaikus.

Gražina Kvedarienė OFS

Taip pat skaitykite R. Vaičekonienės straipsnį  „Biržiečių žodyje“