Suosto bažnyčiai – 10 metų (2017)

Biržų dekanate Suosto kaime nuo seno vietiniai ir aplinkinių kaimų gyventojai sekmadieniais skubėdavo melstis į vietos bažnytėlę. Dabar tikintieji ateina jau į trečiąją čia pastatytą bažnyčią. Pirmoji medinė sudegė karo metais, antroji – 2001 metų rudenį. 2007 m. gegužės 13-ąją pašventinta naujoji Šv. Kryžiaus Išaukštinimo mūrinė bažnyčia. Nedaug likę čia vietinių gyventojų, bet aktyvūs parapijiečiai labai stengėsi, kad kaimas neliktų be maldos namų. Jie užsibrėžtą tikslą pasiekė.

Parapiją aptarnauja Biržų kunigai. Jų iniciatyva bažnyčioje vyksta gražios ir prasmingos šventės. Tradiciniai šv. Kryžiaus išaukštinimo atlaidai rudenį sukviečia gausų būrį maldininkų, ūkininkų.

Šį pavasarį čia buvo ypatinga šventė – naujosios bažnyčios pašventinimo 10 metų jubiliejus. Pirmą kartą į iškilmes atvyko Panevėžio vyskupas Linas Vodopjanovas OFM. Jo Ekscelencija buvo maloniai nustebintas, šventėje išvydęs tiek daug tikinčiųjų. Neslėpė, nesitikėjęs, kad šioje mažoje parapijoje galės sutikti tiek daug maldininkų. Vyskupas aukojo iškilmingas šv. Mišias, sakė pamokslą, laimino žmones. Homilijoje jis kalbėjo apie Kelią, Tiesą ir Gyvenimą. Tai yra Dievas – tikėjimo ir vilties pamatas. Remdamasis tos dienos Evangelija, vyskupas ragino žmones gyvenime vadovautis tuo, ką Dievas mums siūlo ir kam kviečia.

Savo gyvenimo kelyje sutikę Dievą, turėsime tikrąjį Kelią ir Amžinąjį Gyvenimą. Neturime sudvejoti tikėjimo galia, tuomet nesusvyruosime, turėsime viltį... Liturgijoje giedojo Biržų Šv. Jono Krikštytojo bažnyčios sumos choras, vadovaujamas V. Morkūnienės. Choristai savo skambia giesme telkė susirinkusiųjų dvasią maldai ir džiugino visus po pamaldų bažnyčios šventoriuje.

Gražus oras skatino neskubėti, kvietė bendrystei. Jau tradicija tapo po didžiųjų švenčių visiems kartu dalyvauti agapėje. Vyskupas, kunigai ir parapijiečiai bei svečiai drauge vaišinosi šeimininkės Reginos Ukrinienės išskirtiniu latvišku patiekalu, ragavo vieni kitų atsineštus skanėstus. Jo Ekscelencija aktyviems parapijiečiams už vienokį ar kitokį indėlį į parapijos gyvenimą įteikė padėkas, o suostiečiai dėkojo dvasininkams ir geradariams. Maža parapija gana atokiame Lietuvos pakrašty, aktyvių kunigų ir ten gyvenančių žmonių dėka garbina Dievą.

Biržų dekanato referentė
Sandra Balodytė