Susitaikymas, vedantis į ramybę ir velykų džiaugsmą (2017)

Gavėnios laikas Bažnyčioje kviečia nurimti, susimąstyti, išgyventi širdyje „dykumos“ laikotarpį. Tačiau jis neturi būti tuščias laikas. Ir tai ne tik gerų darbų metas. Gavėnia – atsigręžimas į save, gebėjimas atsiprašyti, atleisti ir susitaikyti su savimi, kitais ir Dievu. Tuomet įgyta ramybė galės vesti į didįjį džiaugsmą – Prisikėlimą. Bažnyčia kviečia švęsti Susitaikymą, kad savo širdies ramybe galėtume  švytėti aplinkui, taip kviesdami aplinkinius drauge džiūgauti, giedant skambų velykinį „Aleliuja“. Susitaikinimo Sakramentas suteikia šią ramybę ir džiugesį.

Tinkamai pasiruošti ir laukti šv. Velykų siekia kiekvienas sąmoningas krikščionis. Bažnyčia ragina bent apie Velykas atlikti išpažintį ir priimti Švč. Sakramentą. Šiuo laiku vyksta rekolekcijos – susitaikymo ir apmąstymo pratybos sielai. Taigi ir Biržų šv. Jono Krikštytojo bei kitose dekanato bažnyčiose tikintieji dalyvauja šioje maldingumo praktikoje. Į pasiruošimą – dvasios parengimą pasveikinti prisikėlusį Kristų aktyviai įsijungė visos rajono mokyklos: Biržų Saulės gimnazija, Kaštonų, Aušros, Atžalyno pagrindinės, kurių mokiniai gausiai dalyvavo Sakramentų šventime. Vaikai bažnyčioje bendravo su klebonu Algiu Neverausku, turėjo galimybę asmeniškai išgirsti pamokymus, atsakymus į jiems rūpimus klausimus. Biržų vikaras kunigas Ernestas Želvys suorganizavo Nemunėlio Radviliškio ir Medeikių mokyklų mokiniams mažas rekolekcijas su apmąstymais, sakramentų šventimu. Neabejingi Velykų laukimui liko Germaniškio bei Kratiškių mokiniai. Visi vaikai pamaldų metu ėjo Kryžiaus kelią, turėdami savo intencijas – dėkojimus, prašymus Dievui. Galintys ir norintys atliko velykinę išpažintį, taip rasdami savyje tikrą ramybę ir džiaugsmą.

Keletą metų iš eilės ypač jautriai į Jėzaus kančios istorijos išgyvenimą įsilieja Kaštonų mokyklos bendruomenė, atskirai apmąstydama Kryžiaus kelią. Lydimi savo tikybos mokytojo kunigo Ernesto, mokiniai meldžiasi, šlovina Dievą giesmėmis.

Kunigai džiaugdamiesi dėkoja mokyklų vadovams, mokytojams už išgirstą kvietimą dvasinio tobulėjimo link. Klebonas Algis ypač stengiasi tikintiesiems akcentuoti Atgailos sakramento svarbą. Jis drąsina vaikus ir jaunuolius įprasti pasinaudoti Jėzaus mums palikta nuostabia galimybe po žingsnelį žengti į dvasinio sąmoningumo augimo kelią. Tik supratus šių dalykų esmę, nebeliks abejonės ar baimės, dvasios ramybės vidinis alkis ves jauną žmogų į bažnyčią ir prie klausyklos. Todėl klebonas mokyklų įtraukimą į Susitaikymo pamaldų šventimą laiko itin svarbiu pamatu būsimam dvasiniam gyvenimui.

Artėjanti Didžioji savaitė tepalies kiekvieno žmogaus širdį nelikti abejingu tam, kas įvyko prieš daugelį metų ir vyksta kiekvieną sekmadienį eucharistiniu būdu šv. Mišiose – Jėzaus Prisikėlimas kelia mus naujai vilčiai ir naujam gyvenimui.

Sandra Balodytė
Biržų dekanato referentė