Alfa kursas jaunimui (2010)

Visą rugpjūčio mėnesį Biržų parapijos jaunimas turėjo galimybę dalyvauti Alfa kurse, kuris skirtas gilinti jauno žmogaus tikėjimą, ieškoti atsakymų, diskutuoti, liudyti, šlovinti.

Kiekvienas susitikimas turėdavo aktualią temą, pvz.: "Kas yra Jėzus ? Kaip Dievas mus veda ? Ką daro Šventoji Dvasia ? Kaip galiu pasipriešinti blogiui ?" ir kt.

Vakarus pradėdavome giesmėmis, tuomet klausydavome mokymo ar liudijimo pagal tam tikrą temą, po jo vykdavo diskusijos, asmeniniai pasidalinimai, kurių metu drauge aiškinomės kylančius klausimus, liudijome savo tikėjimą, stengėmės suprasti, koks mūsų santykis su Dievu. Bendravimas tęsdavosi ir prie vaišių stalo, o susitikimai baigdavosi šlovinimo giesmėmis.

Alfa kurso metu sulaukdavome svečių, kurie noriai sutikdavo pasidalinti, pravesdavo mokymus. Savo liudijimais ir gyvenimiška patirtimi apie tikėjimą ir pasitikėjimą su mumis dalinosi ilgalaikė savanorė Onutė iš Šiaulių, buvusi tikybos mokytoja Saulė Cameron nuoširdžiu pasakojimu liudijo, koks svarbus yra Bažnyčios vaidmuo asmeniškai jos ir kiekvieno gyvenimuose. Apie tai, kaip pasipriešinti blogiui ir nelikti abejingiems, kalbėjo klebonas Dalius Tubys, o kartu su Pasvalio San Damijono maldos grupe turėjome pamaldas, kurių metu klausėmės Dievo žodžio, giedojome, meldėmės užtarimo, dėkojimo maldomis.

Į Alfa kursą buvo įtraukta ir visos dienos išvyka, kurios metu plaukėme baidarėmis po Nemunėlį. Pasiekus pabaigos tašką, Nemunėlio Radviliškį, mus svetingai pasitiko klebonas Andrius Šukys, kuris aprodė miestelį, pravedė mokymą, kartu dalyvavo Šv. Mišiose.

Viską vainikavo kelionė į Krekenavą, kur vyko padėkos už Lietuvos jaunimo dienas renginys.

Manau nesuklysiu sakydama, kad kunigo Mindaugo ir kelių studentų iniciatyva surengti tokius kursus Biržuose nemažai davė kiekvienam iš dalyvavusių, nes visi susitikimai buvo įdomūs ir aktualūs, čia galėjome geriau pažinti Jėzų ir save pačius, o liudijimai, mokymai, pasidalinimai, manau, palietė ne vieno širdį ir padrąsino toliau tvirtai žengti tikėjimo keliu.

Vaida Vireliūnaitė