Motinos maldoje Biržuose (2015)

2015 m. sausio 25 d. Biržų šv. Jono Krikštytojo bažnyčioje lankėsi Motinos maldoje koordinatorė Lietuvoje Vilma Cicėnienė​. Vyko paskaita ir buvo rodomas filmas apie šios grupės įkūrėją.

Koks nuostabus žodis vaiko lūpose – mama. Kokia brangi dovana mamai yra vaikas. Koks nuostabus pašaukimas būti motina.

Kol maži vaikai, mamos nepatirdamos didelių sunkumų, dažnai nesuskumba dėkoti Viešpačiui už atžalas, daugiau jaučiasi visagalės. Tačiau vaikai greit auga, kaskart iškyla vis daugiau sunkumų. Tėvų autoritetą dažnai keičia draugai. Mūsų įtaka vaikams – silpnėja. Vis dažniau užklumpa įvairūs rūpesčiai. Tada ir suskumbame ieškoti pagalbos.

Tada prisimename ir maldą. Yra daugiau būdų melstis už savo vaikus.

„Motinos maldoje“ pirmoji grupė įsikūrė 1995 m. Anglijoje. Jos įkūrėja - Veronic‘a Williams. Ši moteris iki širdies gelmių buvo sujaudinta brošiūrėlės „Ką pasaulis daro mūsų vaikams?“. Joje buvo pateikta daug šiurpios statistikos apie tai, kas vyksta aplinkui. Tai privertė ją susimąstyti. Ir ji kartu su broliene pajuto Viešpaties kvietimą melstis už savo ir visus vaikus.

Jos meldėsi ir nepaliaudavo kartojusios: „Viešpatie, būk mūsų vadas, o mes būsim Tavo pakviestos sekretorės“. Ir taip nepaprastai Viešpats vedė žmones pas jas, kad netrukus motinų maldos pasklido po visą pasaulį. Šiuo metu „Motinų maldoje“ grupės susibūrusios daugiau nei 107 pasaulio šalyse. Dėl skirtingų laiko juostų „Motinų maldoje“ grupelių malda yra nepaliaujama, ji trunka praktiškai visą parą – ir tai teikia ramybę.

Lietuvoje mamos šiame judėjime meldžiasi 14 metų. Mamos daug kartų patyrė, kad jų maldos buvo išklausytos. Per paskutiniuosius metus judėjimas labai smarkiai išaugo. Maldos grupelės įsikūrusios daugumoje miestų ir rajonų.

„Motinos maldoje“ judėjimo koordinatorė Lietuvoje Vilma Cicėnienė

Biržų šv. Jono Krikštytojo parapijos pasauliečių pranciškonų ordinas